12 Haziran 2020

Gösterim: 389

AMAÇ VE KAPSAM

Amaç

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Dünya Dilleri, Edebiyatları ve Çeviri Çalışmaları Dergisi (DEDÇED), Filoloji temel alanındaki ulusal ve uluslararası düzeyde bilimsel ve nitelikli çalışmaları yayınlayarak bilim dünyasına ve akademik hayata yeni bir soluk getirmeyi amaçlamaktadır.

 

Kapsam

Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi Dünya Dilleri, Edebiyatları ve Çeviri Çalışmaları Dergisi (DEDÇED), Bandırma Onyedi Eylül Üniversitesi bünyesinde yayınlanan;

* Dünya Dilleri ve Edebiyatları (Doğu Dilleri ve Edebiyatları, Batı Dilleri ve Edebiyatları, Slav Dilleri ve Edebiyatları) 

* Çeviribilim 

* Karşılaştırmalı Edebiyat 

* Eski Çağ Dilleri ve Kültürleri 

* Çağdaş Türk Lehçeleri ve Edebiyatları 

* Klasik Türk Edebiyatı 

* Türk Dili 

* Türk Halk Bilimi 

* Yeni Türk Edebiyatı

bilim alanlarının oluşturduğu Filoloji temel alanında özgün ve nitelikli bilimsel çalışmaları desteklemeyi ve yayınlamayı amaçlayan uluslararası hakemli bir dergidir. Dergide özgün makalelerin yanı sıra kitap tanıtımı ve eleştirileri ile Filoloji temel alanına ait makale çevirileri*, editöre mektuplar, toplantı ve konferans raporları da yayınlanabilir. Dergi, Haziran ve Aralık aylarında olmak üzere yılda 2 kez yayınlanmaktadır.

 

* Yapılan çevirinin nerede yayınlandığını gösterir kopyası, yazar/lar'ın ve ilk yayının yapıldığı derginin onayı ile birlikte yazının eki olarak dergiye gönderilmelidir.